cls sk

У прикордонних з Європою українських містах просто безліч автомобілів з чужими номерами. Постійно їх бачиш, припарковані рядами. Як відомо, українцям заборонено купувати дешеві і якісні автомобілі.

Але українці все одно купують їх в Європі, якщо живуть у прикордонній зоні. Кожні п’ять днів потрібно відзначатися на кордоні, але там, де пункт пропуску в межах міста, як в Ужгороді, це не проблема.

Деякі заради дешевої машини навіть приймають громадянство іншої країни.

Я раніше не міг зрозуміти навіщо місцеві отримують угорські паспорти, якщо залишаються жити в Україні. Виявилося, багато хто робить це заради нерозмитнених автомобілів, адже з паспортом іншої країни можна відзначатися на кордоні не раз на п’ять днів, а раз на рік. Зручно, хоч і не патріотично.

Але між зручністю і патріотизмом українці обирають перше. Я зустрічав на Західній Україні патріотів з двома паспортами. І, до речі, не засуджую їх.

Український уряд безглуздими заборонами відштовхує своїх громадян не тільки на сході, але і на заході, заохочуючи українців присягати іншій країні.

Українцю вигідніше жити в Україні, але бути громадянином іншої країни, бо своїх громадян український уряд всіляко гнобить і дискримінує.

Може обмежити свободу пересування, позбавити соціальних виплат, змусити купувати товари дорожче, ніж вони коштують насправді – і багато ще чого може.

Купуючи автомобіль в Україні, ми переплачуємо тисячі і десятки тисяч євро. Це, звичайно, божевілля – погоджуватися на грабіж. Ніколи не розумів людей, що купують машину в Україні, особливо тих, хто бере для цього кредит у банку.

Банки втратять левову частку доходу, якщо нам дозволять купувати і безперешкодно ввозити дешеві автомобілі. І не тільки банки.

Після Майдану багато хто на Західній Україні сподівалися, що мито скасують і жити стане легше. Але не скасували. Хоча для цього не потрібні надзусилля – просто оформити папірець через Верховну Раду.
Однак, нові революційні депутати не поспішають цього робити.

Справа не в наповненні бюджету і навіть не в лобіюванні великим бізнесом своїх інтересів. Ні, справа всього лише в тому, що український уряд вважає громадян України порожнім місцем.

pauluskp http://ua-reporter.com/