Закарпатці просто обожнюють відпочивати на природі. Квітневе сонце вже сяє, скоро почнеться сезон шашликів. Відпочиваючи на природі слід дбати про навколишнє середовище. До Вашої уваги декілька важливих порад для Вас і Ваших дітей.

Вирушаючи з дітьми на прогулянку, не забувай не тільки розповідати, але й показувати на своєму прикладі, як берегти природу. Пам’ятай про це і вдома.

Під час перших прогулянок створи у малюка радісний настрій, навчи його любити природу, адже те, що любиш , берегти простіше. Милуйтеся разом рослинами, птахами, метеликами. Розповідай дитині про все, що ви побачите в лісі, на лузі або в парку. Познайом дитину з різними видами трав, квітів і дерев, розкажи про їх будову і користь для людини.

Нехай малюк спробує сам знайти подібності та відмінності між різними рослинами, запам’ятає назви метеликів і жуків, а вдома їх намалює. Ти можеш запропонувати дитині самій подумати або навіть намалювати, як він може допомогти берегти природні ресурси . Нехай це стане своєрідною грою.

Ставимося дбайливо
Поясни дитині, що не варто рвати квіти, топтати траву, ловити комах, навчи правильно збирати гриби. Намагайся уникати моралей і покарань, інакше ти можеш викликати у малюка реакцію, протилежну тій, яку чекаєш.

Їдемо на пікнік
Вирушаючи на пікнік, обов’язково прибирай за собою сміття. Нехай дитина не тільки це бачить, але і сам бере участь у прибиранні. Це стане гарантією того, що надалі він не буде розкидати папірці і пляшки в місцях відпочинку.

Не виходячи з дому
Малюк повинен знати, що берегти ресурси навколишнього середовища можна навіть вдома. Розкажи йому про економію води та електроенергії, яка важлива не тільки для бюджету вашої родини, але й для збереження світових природних ресурсів, адже вони з кожним роком виснажуються.

БАГАТО ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ТЕБЕ!
Чим молодша дитина, чим тісніший ваш контакт – тим легше привити йому любов до природи. Намагайся не упустити той благодатний час, коли ви разом можете довго гуляти на вулиці, милуватися ромашками і травинками, слухати спів птахів, спостерігати за метеликом і жабеням. Взимку влаштуйте на віконці або у дворі годівницю для птахів, влітку пригощайте насінням білочок в парку. Нехай екскурсії на природу стануть для вашої родини частим і улюбленим дозвіллям!