Після Святої Пасхи настає Світла седмиця. Протягом тижня при дзвоні дзвонів іноді здійснюють хресні ходи навколо церкви, при цьому носять хрест Христовий. Таким чином православні радіють перемозі Спасителя над смертю і пеклом.

Кожен день великоднього тижня іменують Світлим.

Понеділок і вівторок раніше називали купальними. У ці дні всіх, хто проспав утреню, обливали водою.

Середу іменували Градовою – в цей день заборонялося працювати, щоб майбутній урожай не побило градом.

У четвер поминали померлих родичів.

П’ятниця відрізняється тим, що в цей час православні особливо шанують Пресвяту Богородицю. У п’ятничному богослужінні співають піснеспіви, присвячені іконі Богоматері “Мальовниче Джерело”. По завершенні служби освячують воду.

Суботній день іменується святий Артос, священики заломлюють і роздають парафіянам освячений хліб «Артос» із зображенням хреста.

Неділя – Червона гірка. За старими повір’ями, це ідеальний час для укладення шлюбу, тому на Червону гірку грали безліч весіль. Також сьомий день світлої седмиці іменують Антипаскою або Фомина неділя (в пам’ять про диво запевнення Фоми).

Протягом всього великоднього тижня Царські ворота в храмах не закривають. У народі вважають, що в цей час розкриті ворота в рай і кожен померлий під час світлої седмиці потрапляє прямо до Господнього Престолу.