Верховна Рада може встановити збір з тимчасово ввезених на територію України іноземних транспортних засобів (ТЗ) за користування автодорогами. Така ініціатива міститься в законопроекті №2773, зареєстрованому в парламенті 5 травня 2015 народним депутатом Дмитром Лінько.

Документ пропонує внести зміни до Податкового кодексу щодо введення такого збору і визначити в якості об’єктів оподаткування іноземні ТЗ та інші самохідні машини і механізми, тимчасово ввезені на територію України.

Базу оподаткування для зазначеного збору пропонується визначати для кожного транспортного засобу окремо (для мотоциклів, легкових автомобілів, автобусів, мікроавтобусів, вантажних автомобілів).
Ставку збору буде встановлювати Кабінет міністрів відповідно до митного тарифу України.

“Збір сплачується власниками іноземних транспортних засобів, тимчасово в’їжджаючи на територію України, шляхом придбання талона плати за користування автомобільними дорогами під час проходження митного контролю. Після сплати збору власник отримує талон плати за користування автомобільними дорогами, який розміщує в правому верхньому куті лобового скла транспортного засобу на весь період перебування в Україні”, – йдеться в тексті документа.

Податковий період може становити 1, 5, 10, 30 днів.

“Отримані від такого збору кошти будуть мати чітко визначене цільове призначення – ремонт дорожнього полотна та будівництво нових автошляхів України”, – наголошується в документі.