Dolina narcisiv

Існує декілька легенд про появу Долини нарцисів. Одна з них звучить так: у старому Хустському замку проживали князь і його красива дочка. У день її повноліття князь влаштував шикарний банкет, де поважні гості приносили дорогі подарунки. Але Русі, так звали дівчину, найбільше сподобався особливий подарунок – ваза, на якій ряснілі, як живі, витончені квіти білого нарциса.

Подарунок був від бідного гончара Івана, з тих пір між ними спалахнула любов, а зустрічалися вони в долині біля високих гір. Все-таки про це дізнався батько і він в гніві взяв вазу і викинув її вниз з гори. Розбилася красива ваза на багато дрібних шматочків, а на ранок на цьому місці розцвіли білі нарциси, схожі на зірки блакитного неба на тлі зеленої трави.

Легенда про Закарпаття – це завжди цікаво. Існує легенда, що це сльози, що текли з очей ікони Пресвятої Богородиці. Коли її хотіли забрати з долини, де колись з’являвся образ Діви Марії. Ще однією легендою (вчених) є те, що в льодовиковий період з гір звалився цілий пласт разом з родючим грунтом і всієї фауною. Сприятливий клімат і велика кількість води вплинули на поширення нарцисів по всій долині.

Період цвітіння зазвичай починається в перші дні травня і триває приблизно до двох тижнів.

Під час цього дійства сюди з’їжджається безліч туристів не тільки з України, але і із-за кордону. Плюс до цього туристи можуть насолодитися красою Карпат в період весни.

Нарциси занесені до Червоної книги України і їх заборонено зривати, існує штраф і досить високий. На жаль, через недбайливе ставлення туристів до квітів (які витоптують галявину) і через природні явища (зміна клімату і вологості) їх територія з кожним роком зменшується. Тому, просимо – шануйте і не руйнуйте таке унікальне чудо природи.