Борщівник фото, борщівник сосновського

Борщівник фото, борщівник сосновського

Зелене море. Борщівник росте і процвітає на обох берегах річки Латориця. Ця рослина отруйна. Досить лише торкнутися до неї, уражене місце на тілі виставити на сонце і опік гарантований. Отож будьте уважні, коли відправляєтесь відпочивати на набережну міста.

Спочатку виникає почервоніння. Потім – біль і набряк. Валерія Легеза, дівчина з Ужгорода, дізналася про небезпечність борщівника сосновського лише після того, як обпеклася:

Якщо таке сталося і з Вами, то місце контакту потрібно ретельно промити спиртом або водою з милом. Потім слід обов’язково звернутися до лікаря в опікове відділення. Фахівці зауважують: отруйні і стебла, і листі, і квіти. Вони містять речовини, які різко підвищують чутливість організму до ультрафіолетового випромінювання.

Опіки борщівника

Опіки проявляються появою пухирів. Пухирі заповнені рідиною, після чого може виникнути навіть некроз.
Лікар

У 1950-х роках борщівник сосновського завезли на Закарпаття як сільськогосподарську культуру. За 10 років він втратив свої кормові якості і став непотрібним бур’яном. Він так швидко почав поширюватися, що сьогодні вже майже на всій території Закарпаття і сусідніх держав його популяцію і досі не можуть зменшити. Тому з кожним роком ситуація тільки погіршується.

Є тенденція до різкого збільшення. Ця рослина зараз знаходиться на своєму піку розповсюдження. Борщівник потихеньку піднімається навіть у гірські регіони. Нажаль боротьба з рослиною практично не проводиться.
Біолог

Винищити рослину можна лише хімічними речовинами, які у населених пунктах використовувати не можна, бо разом з борщівником зникне і корисна флора, тому щороку проблема виникає знову.

«На набережній борщівника всюди багато. Декілька тижнів назад попеклася, тому змушена була з тиждень сидіти вдома, наносити на опік мазь. До лікаря не зверталася, але досить неприємна річ»
Постраждала дівчина

Рослина двох річна. Один рік розвивається, другий – цвіте. Якщо її постійно знищувати, скошувати і не давати можливості зацвітати і поширюватися – то за 3-4 роки кількість значно зменшиться. Навіть без хімічного втручання.