na dache1

Ось і прийшла пора вивозити сім’ю на дачу. Свіже повітря, зелень з грядки, молоко з сусіднього села – це добре, але важливо і те, щоб чадо не занудьгувало. Видумай корисні і захоплюючі заняття для маленького дачника!

Діти на дачі

Виділи карапузові грядку – нехай посадить там все, що захоче. Розкажи про догляд за “городом”, надай інвентар. Як же зрадіє дитина, коли на грядці щось зійде!

У спекотну погоду організуй купання у воді.Купатися можна у ставку або річці, в басейні або кориті. Це процедура весела і корисна водночас, адже дитина таким чином загартовується. Але ні на хвилину не залишай дитину у воді без нагляду!

na dache3

Познайомити малюка з сусідської дітворою. Запропонуй пограти в те, у що ми грали в дитинстві: хованки, козаки – розбійники.

Попроси когось із чоловіків спорудити для компанії лавку – вона стане найпопулярнішим місцем. Тут на ура підуть “сидячі ” ігри: “зламаний телефон”, “садівник”.

Будівельні навички можуть дати хлопцям і дівчатам батько і дід, залучаючи їх до ремонтних робіт. Нехай вчаться!

Наділи дітей нитками, пряжею, клаптиками тканини – нехай придумають одежу для іграшок. На кухні юні поварята можуть практикуватися в дачному меню.

Сходіть в ліс! Тут багато що можна побачити, почути, понюхати! Розкажи чаду, як захищатися від комах. Навчи розводити багаття, збирати гриби або ловити рибу… І тоді відпочинок на дачі твій малюк запам’ятає надовго!

na dache2

Якщо дитина – забіяка!
Дитина, як правило, розпускає руки через безкарність. Як тільки ті, кого він б’є, почнуть давати здачі, він стане обережнішим у вираженні агресії. Якщо чадо починає замахуватися на тебе, моментально припиняй спільну гру, лишай його солодкого або мультиків. Коли він б’є інших дітей, наполегливо проси його вибачитися, а в разі відмови тут же відводимо додому. Важливо, щоб батьки були послідовні у своїх діях і виконували не тільки обіцянки, але і погрози. Також важливо на власному прикладі демонструвати дитині способи поведінки в конфліктних ситуаціях. Наприклад, строго попросити кривдника повернути іграшку або домовитися грати по черзі.