Якщо котел у Вашій оселі не відповідної проекту потужності, встановлений на балконі, у коридорі загального користування, у санвузлі чи приміщенні, яке не має вікна – Вас примусять усе переробити.

Подібні порушення газовики виявляють під час планових технічних оглядів. Переробляти все порушників заставлять за власні кошти.

Процедура отримання документу, що дозволяє пуск газу – часто дуже затримується.

Роман займається питанням узаконення газової колонки у квартирі з 2013 року. Чоловік переконує, що всі необхідні документи – здано. Оплату – внесено. Всі норми при монтажі котлу – витримано.

Роман:

Пообіцяли, що передзвонять як все буде готово. По сьогоднішній день – ніхто не дзвонив.

У Закарпатгазі запевняють, труднощі виникають лише у тих, чиє газове обладнання установлене з порушенням норм, усім іншим – зелене світло.

Тетяна Королович, в.о. начальника управління кол-центру ПАТ «Закарпатгаз»:

Якщо у людини все добре згідно правил і норм, тоді документи передаються в службу будинкових мереж, ця служба виїжджає на місце, виписує акту пуску газу. Вся вартість процедури – 350 грн.

Така оплата постачання газу – офіційна, однак ця сума без урахування кошторисних робіт.

Якщо треба просто замінити на спеціальний шланг трубу, якою блакитне паливо надходить безпосередньо до котла, це теж одне з найчастіших порушень норм, доведеться заплатити близько 300 грн. Якщо ж необхідно замінювати вентиляційні труби чи навіть переносити котел, прийдеться розщедритись скоріш за все на кілька тисяч гривень.

Проте, навіть зареєстрований котел – не гарантує спокійної і тривалої експлуатації. Абоненти нарікають, стандарти яким має відповідати встановлене газове обладнання, часто змінюються…

Слід сказати, що без акту на пуск газу не матимете права на пільгові 200 кубів в опалювальний період. Користувачам радять не чекати приходу газовиків, завершити процедуру реєстрації можна звернувшись до відповідних установ.