winter_timeЗ наближенням зимових холодів ми дедалі частіше замислюємося над тим, як зміцнити свій імунітет, Для цього їмо. корисні продукти, багаті вітамінами, намагаємося частіше бувати на свіжому повітрі… Проте чи достатньо цих заходів?

Виявляється, не завжди. Усі зусилля по зміцненню імунітету можуть бути марними, якщо у вас порушений баланс мікрофлори кишечника.

Кишечник — місце, де «живе» імунітет

Захист від мікробів і вірусів нам забезпечує багато органів і систем, однак лідером за кількістю клітин імунної системи вважається слизова оболонка шлунково-кишкового тракту. У дорослої людини площа кишечника складає близько 200 квадратних метрів. Це найбільший імунний орган. Тут мешкає близько 500 видів різних бактерій, які виконують надзвичайно важливі для нашого здоров’я функції: беруть участь у процесі травлення, відповідають за всмоктування корисних речовин та сприяють синтезу деяких вітамінів.

Мікрофлора — джерело вітамінів групи В і К

Так, мікрофлора кишечника здатна природним шляхом синтезувати вітаміни групи В та вітамін К, які є надзвичайно важливі для здоров’я. Вітаміни групи В беруть участь в обмінних процесах, регуляції активності нервової системи, підтримують здоров’я шкіри. Здорова, нормальна вага, захист від запалень і стресів, сильний імунітет, здоровий сон, правильний розвиток плоду під час вагітності — це теж вітаміни групи В. Вони не накопичуються в організмі, тому повинні щоденно поповнюватися.

Вітамін К необхідний для забезпечення нормального згортання крові. Крім того, він сприяє зміцненню стінок судин, припиненню кровотеч, прискорює загоєння ран та бере участь у засвоєнні кальцію. Нестача вітаміну К в організмі може стати причиною утворення тромбів та кровотеч. Вітамін К виробляється мікрофлорою кишечника, тому його дефіцит виникає в основному внаслідок її порушення.